Kam se vydat na Korsice?

A právě příroda je to, co láká turisty nejvíce. Korsika je známá svým hornatým povrchem, který nabízí nekonečnou zeleň v podobě úchvatných kaštanovníku a jehličnanů, divokých řek a vodopádů. Tato surovost je oněžněna řadou krásných pláží, které omývají vody Středozemního moře. 
Korsika láká turisty všeho druhu. Od plážových povalečů až po milovníky kultur. Pokud chcete strávit čas na Korsice v poklidu, nikdy Korsičanovi neříkejte, že je Francouz nebo dokonce Ital! A pokud toto jednoduché pravidlo dodržíte, můžete se vesele pustit do průzkumu tohoto rodného domova slavného Napoleona Bonaparte.

A kam se tedy na Korsice vydat?

Útesy u Bonifacia
Toto město je slavné díky svým sněhobílým útesům, které si lze pozorně prohlédnout z přilehlých vyhlídek nebo při plavbě podél města. Oblast tohoto města byla obydlena už v období neolitu a je známá legendou o Odysseovi a lidožravými obry Laistrygony. 
Samotné město pak bylo založeno roku 828 a pojmenováno podle toskánského markýze Boinfáce. V minulosti se město muselo bránit nájezdům pirátů, Janovanům či Aragoncům.

Zajímavá korsická místa

Calanche Piana
Calanche Piana jsou nejkrásnější skály Korsiky, které se nachází na západním pobřeží. Tyto červené skály se pyšní skvělým výhledem na azurové moře a patří mezi největší zajímavosti Korsiky. Tyto červenorůžové až oranžové žulové skály různých tvarů jsou od roku 1983 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jezero Lac de Capitello
Jezero Lac de Capitello se nachází v krajině hladkých skal a jejich ostrých vrcholů. K jezeru se stoupá sice příkřeji po kamenech a podél potoka stoupáte asi hodinu, přesto se vám pak ale naskytne jedinečný výhled na toto kouzelné místo, které se nachází ve výšce 1930 m.n.m.

Pláž v Porto
Pokud byste se na Korsiku vydali odpočívat, pak určitě zavítejte na jednu z nejkrásnějších pláží, která se nachází pod červenými skalami Calanches. Krom koupání vás očaruje i nádherné okolí pláže a dominanta nad zálivem „Golfe du Porto“, která zde sloužila jako strážní věž vybudována Janovany na obranu před nájezdy Saracénů.

Údolí Restonica
Údolí Restonice je bezkonkurenčně nejkrásnější údolí Korsiky. Odsud se můžete vydat na procházku ke jezerům Lac de Melo nebo zmíněnému Lac de Capitello. Pokud byste se v údolí rozhodnuli strávit více času, můžete se vykoupat i v křišťálové čisté řece, která tudy protéká. 

jak strávit pobyt na korsice

Průsmyk Col de Bavella
Tento horský průsmyk se nachází v krajině skalních věží a vzrostlých jehličnanů. Průsmyk Col de Bavella je skvělé turistické východisko na vrcholek Punta di Vacca a milovníci adrenalinu se odsud mohou vydat na silniční sedlo Col de Bavella. Tato silnice strmě stoupá skrze pohoří Alta Rocca po starověké římské cestě.

Sartène
Na jihu Korsiky se nachází město Sartène, které objevíte v kopcích Korsiky. To nabízí krásné výhledy po okolní krajině. Obdivovat zde můžete i kamenné domky, které lemují útulné uličky. Sartène je jednou z nejstarších měst na Korsice a je známé tím, že ho dříve obývaly velké korsické rodiny. Spisovatel Prosper Mérimée o tomto městě napsal, že je Sartène nejvíce korsickým městem než všechna ostatní.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in <a href="https://www.aizol.cz/category/dovolena/" rel="category tag">Dovolená</a>