Barokní perla na Labi

Hodně z nás asi zná vánoční atmosféru Drážďan. Vánoční trh Striezelmarkt, který se pořádá již od roku 1434 je opravdu hojně navštěvovaný lidmi z celé Evropy. Češi tam jezdí hlavně na jednodenní zájezdy a stihnou si přitom nakoupit a projít ještě další trhy v jiných částech města.
castle moritzburg drážďany
Drážďany jsou ale krásné po celý rok a panorama Starého města, které můžete pozorovat z protilehlého břehu Labe, je prostě nezapomenutelné. I když byly mnohé památky zcela nebo částečně po náletech za 2. světové války zničené, město je znovu vystavělo a Vy dnes můžete vidět více nebo méně starých původních částí zdiva a kamene mezi těmi novými. Například chrám Frauenkirche září do dáli novotou, protože musel být vystavěn od základů znovu a není tomu tak dávno, co byl znovu vysvěcen a otevřen. Přesně v roce 2005 a jeho rekonstrukce trvala 12 let. Patří k těm nejsložitějším, které kdy byly provedeny. Dnes je proto díky své pohnuté minulosti také velmi hojně navštěvován a je lepší u něj být mezi prvními, abyste nemuseli stát frontu.
Právě poloha Drážďan z nich činí ideální cíl dovolené. Jste-li milovníky cyklistiky, můžete využít krásné cyklistické stezky, která vede podél Labe a dojet do nich třeba z Prahy na kole. Ale můžete také pořádat hvězdicovité výlety do okolí, které nabízí mnoho výletních cílů.
kostel drážďany
· Moritzburg
V Čechách asi nejznámější německý zámek a to díky slavné pohádce „Tři oříšky pro Popelku“. Leží na jezeře, kolem kterého se můžete projít nebo se svezete s koňským spřežením a uvnitř najdete výstavu právě k výše zmíněnému filmu. Nejen pro malé princezny krásný zážitek.
· Radebeul
Ten by neměli vynechat milovníci Karla Maye a jeho knih o Vinnetouovi a Old Shatterhandovi. Ve Vile Shatterhand najdeme muzeum, které je mu a jeho knihám věnováno.
· Míšeň
Kdo by neznal proslulý míšeňský porcelán. A zároveň se jedná o malebné městečko.
· Pillnitz
Zámek s rozlehlým parkem, který můžete navštívit cestou do Pirny.

Posted in Nezařazené