Zdraví je jen jedno

Když se koukneme na člověka vidíme ho v plné síle. Funguje jako perfektní stroj, kde nic nemá chybu a všechny mechanismy bez starostí fungují. Takže se ani moc nemusíme starat o principy fungování lidského těla případné poruchy, které tyto chyby můžou způsobovat. Problém je, že lidské zdraví nevydrží věčně, a proto je důležité vědět jak na to.
Jestli se rozhodneme udržet si alespoň své stávající zdraví důležité faktory jsou dvě věci. Tím prvním a nejzákladnějším je dodržovat správný jídelníček a tím druhým, který jde jídelníčku samozřejmě ruku v ruce je pohyb. Ten se automaticky nabízí.
jóga u moře
Když se tedy zaměříme na jídelníček jedná se v dnešní době o velice řešenou věc. Může se tak jednat dokonce o zábavu. Je totiž na výběr z mnoha nejrůznějších diet, z nichž některé jsou více a některé zase méně zábavné. Důležité však vždycky je abychom se u dodržování nějakého programu prostě cítili dobře.
malé čínky
Trendem dnešních dní jsou čerstvé diety, tedy raw diety. Ty mají tu výhodu, že využívají pouze takových potravin, které jsou čerstvé. To má samozřejmě svoji výhodu. Tou největší je obsah vitamínů, který je nejvyšší právě za čerstvého skupenství. Největší nevýhoda této diety pak spočívá v tom, že nemůžeme věci nijak péct ani jinak tepelně upravovat. To nás ochudí o spoustu variací jídelníčku, z nichž mnoho bude jistě velice chutných.
voda na zelenině
Kromě této varianty je poslední dobou také velice zpopularizovaná móda paleo diety. Tento pojem jistě všichni známe z dějepisu. Paleontologové pracují na prehistorických zkamenělinách. Stejně tak my se zaměříme na takové složení stravy, které měl k dispozici pouze člověk v pravěku. Tudíž potraviny, které lze získat sběrem nebo lovem. Jako základ tedy volíme pouze bílkoviny, bobule a zeleninu, která je volně k dostání. Důležité je také dávat si pozor v jakém ročním období se nacházíme, jelikož lze konzumovat pouze ten typ potravin, který aktuálně roste.

Posted in Nezařazené