Vyberte si ten pravý obraz do bytu

Obrazy se vytvářejí už po staletí. Teď znovu po několika letech zažívají svůj boom a nachází opět místo ve strohých interiérech. I taková drobnost jako obraz dokáže s místností hotové zázraky. Najděte si mezi všemi ten svůj!
Na trhu najdete bezpočet různých obrazů, které se liší velikostí, materiálem, malířskou technikou, atd. Což na jedné straně nám nabízí nespočet možných variant, na straně druhé složité rozhodnutí při výběru. Řiďte se proto jednoduchými pravidly, které vám výběr značně ulehčí.
obraz u gauče
Správný motiv, barva a velikost?
Při výběru obrazu vás jistě budou zajímat následující kritéria: barva, motiv a velikost. Zvyk, kdy interiéru dominoval jeden velký obraz, se už příliš nenosí. Raději dejte přednost několika menších obrázkům, které budou s různým motivem, ale budou spolu korespondovat jako celek. Celý interiér krásně dotvoří a zútulní, ale nebudou mu příliš dominovat. Koncept interiéru můžete založit i na jednom dominantním obraze, ovšem tento způsob se hodí spíš do větších interiérů. Do menší místnosti se nehodí, opticky vám zmenší celý prostor.
Ten správný motiv pro vás
Dnes už naleznete v obchodech nespočet možných motivů, o to horší je vybrat ten pravý. Nevsázejte hned na první dobrou, raději si projděte hned několik prodejen a galerií a teprve potom udělejte finální rozhodnutí. Vybírejte motiv, u kterého víte, že se vám po chvilce neokouká.
Snažte se vybrat motiv, který je pro vás příjemný a jistým způsobem inspirativní. Dobře na stěně budou například vypadat motivy přírodních scenérií. Do kuchyně můžete vybrat tematické obrazy s motivem ovoce nebo třeba koření.
černé rámečky obrázků
Barva a její vliv na pozitivní myšlení
Není to však pouze jenom motiv nebo velikost, které ovlivňují psychiku člověka. Rozhodující je i barva, která by měla v první řadě ladit s daným prostředím, do kterého chceme obraz umístit.

Posted in Nezařazené