Škola smyku pro začátečníky i pokročilé

Patříte mezi ty řidiče, kteří sice jezdí rádi, ale uvnitř mají obavy, co by se stalo, kdyby vaše auto dostalo smyk? Je v takovém případě vaše auto neovladatelné, nebo existuje způsob, jak bezpečně zastavit nebo vyrovnat jízdu do svého pruhu bez nehody? Určitě ano! Navštivte Školu smyku, kde dostanete spolehlivé kurzy bezpečné jízdy.

Mít kontrolu nad automobilem by měl mít každý řidič, který vyjede na silnici. Ne každý je ale tak dobrým řidičem, aby zvládl i krizové situace, které nám přichystá například špatné počasí. Déšť nebo námraza často způsobí, že se auto chová jinak, než si přejeme, a tím vzniká nebezpečí nezvládnutí řízení, špatná kontrola nad řízením a následná kolize.

Takovýchto situací se však budete moci přestat obávat, jestliže absolvujete Školu smyku. Zde vám nabídnou profesionální výcvik, který probíhá ve speciálně vybudovaném areálu přímo pro tyto účely. Tento areál má moderní technologie a řadu cvičných ploch a pracovišť, kde se budete učit předcházet krizovým situacím a naučíte se bezpečné jízdě. Naučíte se dokonalou simulaci všech extrémních vlivů, které mohou velmi ovlivnit řízení.

Jak výcvik probíhá?
·         Nejprve projdete teoretickou částí výcviku, kde vás instruktor seznámí se základními pravidly techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích.
·         Instruktor vám připomene, co všechno byste měli o svém voze vědět.
·         Naučíte se, jak vozidlo reaguje ve výjimečných situacích.
·         Instruktor vám objasní základní fyzikální zásady, jako je například reakční a brzdná dráha či odstředivá síla.
·         Následně si pod dohledem instruktora teoreticky vyzkoušíte vše, co vás může na silnici potkat (smyk na rovině i při jízdě z kopce či v zatáčce, slalom, brzdění a různé manévry s vozem).

Co všechno se naučíte?
·         Zvládat řízení na kluzné ploše.
·         Jezdit v aquaplanningové vaně.
·         Zvládat zatáčky o 90°.
·         Ovládat automobil při smyku zadní nápravy.

Posted in Nezařazené