Zánět močových cest – jak mu zabránit

Jednoduchý zánět dolních močových cest může být identifikován včas, a to i bez antibiotické léčby pouze s lékem proti bolesti. Představíme vám účinné domácí prostředky, které vám mohou pomoci při léčbě cystitidy.
čersvé brusinky

Brusinka, domácí lék, který bojuje proti cystitidě

Šťáva z brusinek by měla být opravdovým zázračným lékem pro infekce močových cest. Důvodem je účinná složka proanthocyanidin, která se také nachází v borůvkách. Nejen že má protizánětlivé a antibakteriální účinky, ale také ztěžuje vklouznutí bakterií do močových cest. Tato vlastnost zabraňuje šíření bakterií a zabraňuje další infekci.

Nicméně stále není jasné potvrzení účinnosti brusinek u infekcí močových cest. Použití: brusinky jsou k dispozici jako džus nebo ve formě tobolek. Jednoduše dávkujte podle pokynů v příbalové informaci nebo zeptejte se lékárníka.

Pozor! Terapie s močopudnými čaji a džusy není vhodná pro všechny. Zvláště pacienti s problémy s ledvinami by měli nejprve poradit s lékařem.

Urologický čaj

Urologické čaje obsahují speciální bylinné složky, které mají diuretické a často protizánětlivé vlastnosti. Zvláště účinné jsou listy břízy, zlatožluté listy, listy z přesličky, jalovec nebo kopřivy.

Také si můžete zhotovit kopřivový čaj sami, abyste ho měli hned k dispozici na akutní případy. Použití: pijte šálek čerstvě uvařeného čaje několikrát denně. Aby se lépe vyvinuly účinné látky, měli byste takový čaj pít zejména ve večerních hodinách.

Teplo a tekutina jsou efektivní domácí prostředky

Pijte hodně: je to nejjednodušší domácí lék na cystitidu. Patogeny jsou samozřejmě "vypláchnuty". Pokud máte infekci močových cest, měli byste vypít nejméně dva litry denně. Ideální jsou urologické čaje nebo brusinkové produkty, které by měly navíc podporovat proces hojení.

Teplo: u infekcí močového měchýře jsou svaly často podrážděné. Teplo, například v podobě topné podložky, je relaxační a uklidňující.
lékař a ledviny

Dodržujte lékařské kontroly

Neberete-li infekce močových cest vážně a správně je neléčíte, může to vést k chronickým průběhům s nepříjemnými následky, například se močová trubice může zúžit nebo močový měchýř se může zmenšit.

Pokud na druhé straně bakterie volně migrují přes močové trubice do močového měchýře a odtud do ledvin a ledvinové pánve, může to vést k pyelitidě a v nejhorším případě k otravě krve.

Proto vždy vše konzultujte lékařem. Domácí prostředky můžete také využít jako doprovodné terapie.

Posted in <a href="https://www.aizol.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>