Výhody kartonových obálek a co všechno v nich lze bezpečně poslat

Posíláte něco poštou a přemýšlíte do čeho obsah uschováte, aby vše dorazilo v pořádku na místo určení? Věřte, že kartonová obálka bude skvělým řešením.

Výhody kartonových obálek a co všechno v nich lze bezpečně poslat

Dnes snad více, než kdy dříve využíváme možnost posílat věci poštou nebo přes kurýrní služby. Stejně tak, jako si necháváme zásilky posílat my, může se občas stát, že potřebujeme poslat někomu něco my. Znáte výhody konkrétních obalových materiálů a umíte je využít naplno? Dnešní trh přináší řadu skvělých novinek a vychytávek, s nimi se pak stává posílání věcí snazší, než kdy předtím.

pexels-photo-3769025

Dejte to do obálky

Klasické obálky známe všichni a netřeba je tak blíže představovat. Papírové obálky, jak je známe snad odjakživa jsou ale v mnoha ohledech dost nepraktické a mohou navlhnout nebo se snadno roztrhnout. Oproti tomu kartonové obálky mají mnoho výhod, jsou rozhodně pevnější i odolnější a uschovat do nich můžete cokoliv. Kromě odesílání věcí někomu vám pak poslouží i v domácnosti nebo v kanceláři, skvěle se hodí pro úschovu důležitých dokumentů či například fotografií.

Taková kartonová obálka má všechny vlastnosti kartonu, je proto skutečně pevná a odolná. Tenké papírové obálky příliš nechrání obsah, který v nich je, to ty kartonové ale ano. Díky své pevnosti chrání všechno, co je do nich vloženo, přitom je stále zaručena nízká hmotnost takto balené zásilky, pokud v nich něco odesíláte. Kartonový povrch se navíc ještě dále upravuje a díky tenké povrchové ochranné vrstvě se stává obálka voděodolnou. To běžné papírová obálka rozhodně není, i když je logické, že ani kartonovou nemůžeme nechat někde volně loženou na dešti, svůj obsah chrání během doručování. Při manipulaci ve skladu totiž může každou zásilku zasáhnout déšť či sněhová nadílka. Samozřejmostí je ochrana proti ušpinění či jinému poškození.

pexels-photo-211290

Dají se recyklovat

Do těchto obálek je pak možné uložit cokoliv, co potřebujete uchránit. Kromě dokumentů či fotek, to mohou být klidně i knihy, gramofonové desky, CD disky nebo DVD. Využití pro ně najdete jistě i vy. Vyrábějí se samozřejmě ve více velikostech a skvěle poslouží, kdykoliv. Obrovskou výhodou je také to, že jsou recyklovatelné. Jednoduše se po použití mohou vyhodit do tříděného odpadu a vy tak budete mít jistotu, že neutrpí ani naše planeta, což se v případě plastových obálek úplně říci nedá.

Až budete příště něco někomu posílat, vzpomeňte si na výhody kartonových obálek.

Posted in <a href="https://www.aizol.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>