Vybíráme poznávací zájezd

Již začátkem zimy naše mailové schránky plní newslettery s nabídkou zájezdů na letní sezonu. Někdo dává přednost odpočinkové dovolené a vybírá si pobytové zájezdy, jiní zase upřednostňují zájezdy poznávací.
 
Listujete katalogem, zaškrtáváte si, který ze zájezdů by se vám líbil a poté si jednotlivé destinace třídíte a postupně si pročítáte podrobné popisy tras a míst, které konkrétní zájezd nabízí.
 Paříž Montmartre
Než si zájezd vyberete, je třeba si ujasnit jeho důležité detaily, abyste předešli různým nepříjemnostem, které se potom daleko od domova řeší složitě a s nezanedbatelnými finančními náklady.
 
Pobytové zájezdy se nabízejí:
 
– s nočním přejezdem tam, zpět, nebo v obou případech
– bez nočního přejezdu
 
Pokud jste si vybrali destinaci, kvůli které musí autobus ujet několik tisíc kilometrů, budete muset počítat s nočním přejezdem na cestě tam. Obvykle se vyjíždí z České republiky odpoledne, v případě velmi vzdálených cílů už ráno. Druhý den jste většinou již na místě brzy ráno nebo dopoledne, v případě přepravy trajektem na vzdálenější ostrovy, i v podvečer.
Jsou lidé, kteří noční jízdu autokarem zvládají v pohodě. Některým ale může vadit nemožnost natáhnout si pohodlně nohy, spánek v sedě, hukot motoru, to vše po dobu několika nočních hodin.
 
Proto je důležité si doma předem v klidu zvážit, zda takovou cestu zvládnete v pohodě a budete schopni další den procházet památky a přírodní krásy. Toto pravidlo je důležité zvlášť u lidí, kteří trpí nějakým zdravotní problémem, nebo jsou senioři.
 Město Řím
Pokud jste zvážili všechna pro a proti nočního přejezdu a rozhodli se tento způsob přepravy nevyužít, máte možnost vybrat si z pobytových zájezdů bez noční jízdy. Těchto zájezdů nebývá sice tolik jako s nočními přejezdy, ale pokud si na webech cestovních kanceláří zadáte do filtru „bez nočního přejezdu“, určitě se vám podaří najít ten váš.

Posted in <a href="https://www.aizol.cz/cestovani/" rel="category tag">Cestování</a>