Nachystejte své auto na dovolenou a vyhněte se problémům na cestách

Vyrážíte letos na dovolenou svým autem? Je to jistě pohodlnější a skvělý způsob dopravy, ale nezapomeňte, že i auto se musí na dovolenou připravit a nepodceňujte tak jeho kontrolu a vybavení. Vyhnete se tak možným velkým problémům, které by vás po cestě mohli zastihnout. Většina lidí nepřemýšlí nad tím v jakém stavu je jeho auto, když v něm běžně a denně jezdí. Jenže delší cesta může odhalit skryté komplikace a problémy – a nezáleží na tom, jestli zůstanete u nás v České republice nebo zda vyrážíte do zahraničí. Jistota je jistota, a pokud se chcete vyhnout problémům a užít si bezstarostnou cestu. Své auto předem zkontrolujte, a vyražte na cesty v klidu.

pohled z auta

Technický stav vozidla

Před cestou pro jistotu navštivte autoservis a nechejte si zkontrolovat geometrii vozidla, tlumiče, brzdovou kapalinu, stav brzdových destiček a kotoučů, stav a kvalitu motorového oleje a také stav a kvalitu vaší autobaterie. Zvláště pak v zahraničí mohou být opravy nebo odtahy auta několikanásobně dražší než u nás – a to každou dovolenou pěkně znepříjemní. Pokud si troufáte a autům rozumíte, můžete si prohlídku udělat i sami, ale návštěva servisu je vždy sázka na jistotu. V pořádku by měli být také stěrače, stav zrcátek, karoserie, pneumatik, množství chladicí kapaliny, v pořádku musí být i výfuk a nastavení a funkčnost světel. Je toho opravdu hodně a v podstatě je potřeba zkontrolovat úplně celé auto – a to nejlépe zvládnou právě v servisu.

Správně ukládejte i svá zavazadla do kufru a pamatujte, že nejtěžší kusy patří na dno kufru a nikdy by zavazadla neměla přesahovat horní hranici sedadel – v případě nutnosti tak raději něco vyřaďte, ať se vyhnete problémům.
otevřené auto

Silniční pravidla v zahraničí i povinná výbava vozidla

Pokud se vydáváte za hranice naší země, nastudujte si dopředu i silniční předpisy, které platí v zemi, do které jedete, i těch zemí přes, které budete jen projíždět. V řadě zemí totiž platí úplně jiné zákony než u nás a nejeden řidič na to už během své cesty na dovolenou doplatil. Nikdy by vám nemělo v autě chybět nic z povinné výbavy a i tak se v různých zemích může lišit. Například ve Francii by po vás při kontrole požadovali také jako součást povinné výbavy alkohol tester. Obecně v autě, ale nesmí chybět: lékárnička, výstražný trojúhelník, reflexní vesta, rezervní žárovky a pojistky, náhradní kolo a opravná sada s kompresorem a nářadí potřebné na výměnu pneumatiky.

Nenechávejte raději nic na poslední chvíli a myslete na to, že lidí jako jste vy je více a v servisech se tak mohou tvořit fronty a nával turistů určitě bude. Než se pustíte do balení – připravte nejprve své vozidlo.

 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in <a href="https://www.aizol.cz/auto-moto/" rel="category tag">Auto moto </a>