K čemu vám bude video ze sociálních sítí

Pro výběr dovolené

Dovolená patří k nejkrásnějším životním obdobím a na jejím výběru bychom si měli nechat opravdu záležet. V současnosti však máme nebývalé možnosti, o nichž si lidé například za socialismu mohli nechat jen zdát. Pro názornost si tu uveďme jednu z klasických situací té doby:

video na Facebooku

Rodina se rozhodla, že vyrazí na vodáckou výpravu, ale k dispozici má pouze tištěnou vodáckou kilometráž a vodáckou mapu s popisem jezů. O charakteru říčního toku, co se týče vrstevnic, převýšení a vyhlídkových bodů v okolí, a o přírodních krásách a některých zajímavostech, však neví nic. Maximálně nějaké útržky z vyprávění přátel, kteří se v dotyčné oblasti kdysi pohybovali.

Svým způsobem je to vždy sázka do loterie, a tak se stávalo, že dovolená se rázem proměnila v problematický týden plný nesjízdných jezů, vysokých strmých a kluzkých břehů, dotěrných komárů, přelidněných kempů bez sociálního zařízení atp.

plavba po řece

Dnes je to však mnohem jednodušší díky moderní technice. Na sociálních sítích se často objevují video příspěvky i ze splouvání řek a samozřejmě i z jiných zajímavých míst, a mnohé z nich jsou nasnímané z dronu, odkud máte naprosto perfektní přehled o tamní situaci. Výběr dovolené pak pro vás znamená celkem pohodové zhlédnutí několika videí s posouzením, kde se vám to bude líbit nejvíc.

Stahování videa se vyplácí

Video si samozřejmě můžete prohlédnout přímo online, ale pokud vám opravdu záleží na tom, abyste jej měli při ruce delší dobu, raději si jej stáhněte k sobě na počítač. Může se totiž stát, že jeho majitel video odstraní, anebo to udělá z mnohdy neznámých důvodů správce sociální sítě. Ke stahování využívejte Facebook downloader, který umožňuje ukládání souborů zdarma, a v původní kvalitě.

Videa si pro jistotu ukládejte na dvě nezávislá média duplikovaně, abyste měli zálohování pojištěné.

Posted in Nezařazené