Jednou provždy

I ti největší drsňáci mají pod tvrdou slupkou ukrytou vzpomínku na mámu, tátu, sourozence, potažmo domov. Pokud dokáží rodiče dětem vytvořit krásnou památku na dětství a dospívání je to nádhera. Neseme si ji v sobě celý život, utíkáme k ní v těžkých chvílích a žijeme s pocitem jistoty kdekoli. Mít se kam vrátit, klidně i jako dospělý jedinec, je k nezaplacení. Tak důvěrně známé věci, se kterými jsme rostli, strom na zahradě, na který jsme lezli. To všechno tvoří mozaiku vzpomínek, střípky a útržky i tehdy když už s námi rodiče nejsou.

domov pro všechny

Ne vždy se však místo kde bydlíme, stává domovem. Každý ve své místnosti, s nulovou, nebo minimální komunikací. Místo pohádky dětem před spaním televize, tablet, počítač. Místo dialogu monolog jednoho, co ještě věří na změnu. Místo pro hádky, problémy, nepochopení. Není jednoduché v dnešní náročné a stresující době být nad věcí. Najít si čas na sebe, na blízké, na zájmy a koníčky. Někdy bychom opravdu chtěli, ale termíny v práci nepočkají. Doba je taková, jakou jsme si jí udělali. Uchvátaná a nemilosrdná.
cesta domů

Ženy kouzelnice

Žena odpradávna zastávala funkci ochranitelky rodinného krbu. Udržovala oheň a starala se o pohodlí a spokojenost ostatních. Chytrá žena toto pravidlo ctí i dnes. Jen do čisté, voňavé a dokonalé domácnosti se bude Váš protějšek rád vracet! Pokud ho už u dveří zasypete místo pozdravu řadou domácích úkolů, se kterými by měl pomoci, asi to nebude to pravé. To však neznamená, že ženská polovina obyvatelstva je prvoplánově předurčena pouze a jen sama ke všem úklidovým pracím. Muži, pokud alespoň občas přiložíte ruku k dílu, Vaše partnerka snahu stoprocentně ocení. Ovšem život není pouze o smýčení prachu a leštění nábytku. Ruku na srdce milé dámy, není někdy lepší nechat prach neutřený a věnovat se sami sobě, nebo rodině? Není někdy lepší než vánoční úklid procházka s dětmi?

Posted in <a href="https://www.aizol.cz/domov/" rel="category tag">Domov</a>