I se záznamem v registru můžete získat potřebnou půjčku

Každý, kdo má nějaký záznam v registru a potřebuje si rychle půjčit peníze, začne na internetu pátrat po hypotéce bez registru. Co to však konkrétně znamená?
domek z puzzle

Samotný název nám napovídá, že u této půjčky nikdo do registru nahlížet nebude. Ovšem ve skutečnosti to tak není. Ať už požádáte o peníze v bance anebo u jiné finanční společnosti, tak ať je to jakákoli společnost, vaše případné záznamy v registru si vždy prověří. Tím spíše, že máte zájem o hypotéku bez registru, neboť to samo o sobě značí, že s vašimi registry pravděpodobně není něco v pořádku.
Ovšem přístup jednotlivých institucí se následně v takovém případě, kdy záznam v registru máte, poměrně liší. Zatímco banky vás v každém případě odmítnou, protože podle jejich pravidel nejste důvěryhodní a je zde riziko, že budete mít problém se splácením, tak v jiných finančních institucích uspět můžete, tím spíše, pokud se jedná o nebankovní společnosti.
americká desetidolarovka
I v nebankovní společnosti si vaše registry prověří, nicméně jsou ochotní určité záznamy tolerovat. Zpravidla jen ty menší, které se mohou snadno přihodit každému, jako je třeba opožděná platba za telefon či za energie, občas je ale možné tolerovat i větší záznamy. Každopádně počítejte s tím, že každá ochota vždy něco stojí. Cenou za tuto toleranci je v případě nebankovních společností vyšší úrok u vaší půjčky. Takže zatímco v případě, kdy žádný záznam v registru nemáte, byste mohli čerpat půjčku s úrokem od tří procent, tak se záznamem v registru se může váš úrok pohybovat až okolo sedmi procent, což už není zanedbatelný rozdíl. Je proto na vás, abyste si vždycky dobře rozmysleli, jak moc půjčku potřebujete, a zda vám vysoký úrok nebude dělat potíže.
Každopádně, pravda je, že díky hypotéce bez registru má každý šanci získat půjčku, o kterou stojí, aby si zajistil peníze na nezbytná vydání.

Posted in <a href="https://www.aizol.cz/ekonomika/" rel="category tag">Ekonomika</a>