Dřevěné zástěny pro dekoraci i zajištění soukromí


Dřevěné zástěny Pergoly-trutnov.cz již ve svém názvu oznamují, že vám umožní zastínit, cokoli si budete přát. Tento důvod bývá zpravidla tím prvním, proč se lidé rozhodují je využít. Zajišťují dokonalé soukromí tam, kam nechcete, aby dohlédlo oko vašeho souseda, anebo lidí zvenčí, co prochází kolem. Mohou vytvořit velmi útulné prostředí v blízkosti terasy za obývacím pokojem, posezení na otevřeném prostranství se zahradním nábytkem, anebo vás chránit při koupání ve venkovním bazénu.

Zároveň chrání prostor před větrem a nánosy prachu, toto oceníte zejména u pergol nebo při posezení u kávy a při večeři servírované na venkovním stole. Nejde tedy pouze o to vytvořit stín či bariéru před zvědavci, ale i zabezpečení před povětrnostními vlivy.

zástěna s pergolou

Estetický dojem

Výhodou dřeva je jeho přirozený vzhled, který lze kombinovat s dalšími přírodními materiály. Masivní dřevo dokonale zapadne mezi zahradní zeleň, výborně kontrastuje s posečeným trávníkem a s okrasnými rostlinami, s pnoucími muškáty, petuniemi, clematisem, rododendrony či azalkami.

květiny na pergole

Dřevěnou zástěnu lze koncipovat velice různorodě, buď jako celistvou neprůhlednou bariéru, anebo jako plůtek či mřížku s průchozími otvory, případně střídat neprůhledné a zčásti průhledné prvky. Tvarová řešení jsou v podstatě neomezená, lze takto vytvořit výrobek doslova na míru buď rovný nebo zaoblený, zkosený, s ozdobnými prvky, s proplétanými latěmi, překládanými ve vodorovném směru atd. Zástěna se může ukotvit napevno do země anebo může být rozebíratelná, může tvořit rovnou stěnu, anebo být střídavě zalomená, vytvářet mnohoúhelník či oblouk.

Nezapomínejme ani na barevná řešení, současné možnosti lazurovacích laků jsou obrovské a lze takto napodobit povrchy mnoha dřevin včetně exotických. K těm nejoblíbenějším patří pinie, teak, třešeň, olše a kaštan, anebo dřevo v původním vzhledu borovice, dubu či buku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in <a href="https://www.aizol.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>