Chcete vlastnit pozemek?

Když chce někdo vlastnit pozemek, může být způsob, jak k němu přijít, i vcelku jednoduchá záležitost. Ale pochopitelně také nemusí . Protože je tu třeba splnit přinejmenším pár nejzákladnějších náležitostí.
Pokud člověk takový kus rodné hroudy dejme tomu nezdědil, nedostal v restituci, nevyženil a podobně, musí si ho totiž koupit. A koupě znamená:

růžové prasátko

  1. vyhlédnout si pozemek, který vypadá tak, jak to dotyčnému jedinci vyhovuje,
  2. zvolit si takový pozemek, který je právě k mání,
  3. koupit si ho,
  4. a vyřešit všechny s tím související náležitosti byrokratického charakteru.

První bod by se vyplnil snadno. K tomu, aby člověk zjistil, co se mu líbí, mu stačí jenom pár očí a dobrý výhled do kraje. Případně nanejvýš ještě nějaký ten dopravní prostředek, jímž by se dalo objet širší okolí, aby byl větší výběr.
Druhý bod se může vyplnit snadno nebo obtížně. Nebo také vůbec ne. To podle toho, zda vlastník zvoleného kousku rodné hroudy tento prodat chce nebo nikoliv, případně za jakých podmínek.
Čtvrtý bod je pořádná otrava a nejednou i ztráta času a nervů, ale i ten se nakonec dá nějak dotáhnout do zdárného konce.
Jenže ten bod třetí! To je nejednou i notně zapeklitá věc. Protože takový pozemek stojí peníze, a to často nemalé. Nejednou je daleko dražší, než by si zájemce o něj mohl dovolit na místě zaplatit. A čekat roky na to, než na něj našetří? To by mu ho zaručeně někdo vyfouknul nebo by tento zřejmě podražil.
A tak je vlastně štěstím, že existuje i možnost, jak to řešit. A netřeba si významně ťukat na čelo, pořiďte si pozemek formou hypotéky.
Protože i hypotéka na koupi pozemku už dnes existuje a je docela normálním finančním produktem. Pro jehož získání stačí vlastně jenom splnit dvě podmínky.

finance

  1. Musí jít o stavební pozemek, zpečetěný stavebním povolením.
  2. Za hypotéku na jeho koupi je třeba ručit nemovitostí. Přičemž v některých případech může být takovou nemovitostí i onen kupovaný pozemek sám.

Tak málo vlastně stačí a můžete se stát majiteli kusu své vlasti. Který vám bude patřit víc než nám všem, jimž patří tato země celá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in <a href="https://www.aizol.cz/ekonomika/" rel="category tag">Ekonomika</a>