Finance, které byste mohli potřebovat


Bankovní poplatky
I přesto, že je v dnešní době na trhu velké množství bank s různými bankovními poplatky, lidé zůstávají věrní své bance s vysokými poplatky. Většinou je to způsobenou málo informacemi při zřizování účtu. Poplatky za vedení účtu, za vklad nebo za výběr působí ve srovnání se situací v zahraničí někdy až absurdně. Banky si jsou však věrností svých klientů jistí a měnit ceny zatím nehodlají. Na druhou stranu však existuje velké množství bank, které nabízejí velmi nízké až nulové poplatky za vedení účtu. A to je dobrá zpráva. Zkuste zjistit jaké jsou Vaše měsíční výdaje za poplatky a kolik byste na nich mohli ušetřit. Výsledek Vás možná šokuje, někdy může jít i o tisíce.
vysypané prasátko
Opravdu to potřebujeme?
Každý den na nás čeká spoustu lákavých nabídek a někdy je jim opravdu těžké odolat. Mám si dát předraženou ranní kávu ve značkovém kelímku nebo oběd v oblíbeném fast foodu? Mám si dojít na solárium, aby mi to více slušelo? Měla bych koupit svému dítku tu značkovou bundu? To je jen pár příkladů z běžného života. Je jen na Vás zjistit co je pro Vás prioritou a co už jen nadbytečný luxus. Občas si dopřát něco nadstandartního a udělat si radost, na tom není nic špatného. Otázka je ale – Jak často to potřebuji?
výběr z bankomatu
Přeplněná lednice
Také se Vám stává, že máte ledničku přeplněnou k prasknutí a ani nevíte co v ní máte? Ve většině případů pak 20 % jídla skončí v koši, protože ho nestihnete ani zkonzumovat. Možná by stálo za zkoušku napsat si doma seznam potravin, které opravdu potřebujeme. Až si nákup doma vyskládáte do lednice, budete mít i lepší pocit a hlavně přehled. Zásadně nechoďte nakupovat hladový a nekupujte zboží v akcích ve velkém množství. S největší pravděpodobností byste tolik potravin nestihli sníst do doby trvanlivosti. Budete překvapení, kolik peněz Vám najednou bude přebývat ve Vaší peněžence. Můžou to být finance, které byste mohli potřebovat.

Posted in Nezařazené